POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2024

1

Spotkanie Koła Żywego Różańca w Karlsruhe, 25 lutego po Mszy św. o 12:00.

2

Inicjatywa "Notatka na Wielki Post" to propozycja codziennego zatrzymania się nad słowem, które w perspektywie całego tygodnia dadzą nam zdanie odkrywające naturę Boga, co prowadzi do jeszcze lepszego poznania go. Projekt dostępny będzie na naszych social mediach: instagramie i facebooku.

3

Biuletyn parafialny. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w nowy, aktualny biuletyn parafialny.

4

Dni eucharystyczne. W I piątek miesiąca (01.03) okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w Karlsruhe od godz. 18:30 do 19:00. Następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa iEucharystia. Później nabożeństwo Drogi Krzyżowej i całonocna adoracja.I sobota miesiąca w Rastatt o godz. 17:45 nabożeństwo pierwszosobotnie, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św.W I niedzielę miesiąca (03.03) pół godziny przed każdą Mszą św.adoracja Najświętszego Sakramentu, a podczas Mszy św. możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla par, które ślubowały w marcu. Po homilii kapłan będzie zapraszał pary, aby podeszły przed ołtarz.

5

Grupa Modlitewna Orły wraz z duszpasterzem ks. Tomaszem Frączkiem będzie gościła u nas w przyszły weekend. Poprowadzą dzień skupienia dla młodzieży, a także będą posługiwali podczas Eucharystii w sobotę i niedzielę. Po Mszach św. będzie można wesprzeć dzieło, które tworzą, czyli przede wszystkim przestrzeń spotkań i modlitwy dla młodzieży polskiej z całych Niemiec.

6

Dzień skupienia dla młodzieży odbędzie się 02. marca (sobota). Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej. Wstęp jest wolny, ale ze względów logistycznych prosimy o zapisy drogą mailową z Polską Misją.

7

Rekolekcje Wielkopostne w Polskiej Misji Karlsruhe prowadził ks. dr hab. Mariusz Kuciński. Nagrane nauki rekolekcyjne do odsłuchania dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach dostępne są na stronie www.

8

Nabożeństwa w Wielkim Poście: Drogi Krzyżowe: Karlsruhe - piątek po Mszy św., Pforzheim - wtorek po Mszy św., Rastatt - czwartek o 18:00, Baden-Baden - 1, 3 oraz 5 niedziela WP o godz. 14:30 Gorzkie Żale: Karlsruhe - środa po Mszy św. - z kazaniem pasyjnym, Pforzheim - niedziela 30 min. przed Mszą św., Rastatt - sobota 30 min. przed Mszą św., Baden-Baden - 2, 4 oraz 6 niedziela Wielkiego Postu o godz. 14:30.

9

Pielgrzymka do Szensztat 27.04.2024 r. Zapisy w biurze Polskiej Misji do 9 kwietnia. Prosimy o wpłaty 25 Euro od dorosłego, 15 Euro od dziecka (obiad, koszta organizacyjne) u księży. Opłata za transport 20 Euro będzie zbierana w autobusie. Prosimy osoby zainteresowane Przymierzem Miłości, o kontakt z ks. Wiesławem do 9 marca.

Pozostałe ogłoszenia

6. Niedziela Zwykła - 11.02.2024

3. Niedziela Zwykła - 21.01.2024