POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

6. Niedziela Zwykła - 11.02.2024

1

Namaszczenia Chorych. Po niedzielnych Mszach św. 11 lutego, przewidziane jest w Polskiej Misji Karlsruhe nabożeństwo przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu.

2

Środa Popielcowa 14 lutego 2024 r. rozpoczyna Wielki Post - czas łaski i refleksji. Mszą św. z obrzędem posypania głów popiołem w Karlsruhe o godz. 18:00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny).

3

Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych w Polskiej Misji Karlsruhe, które poprowadzi ks. dr hab. Mariusz Kuciński. Jest kapłanem diecezji bydgoskiej, napisał wiele książek i publikacji, które dotyczą nauk społecznych i komunikacji społecznej. Od 2012 roku pełni funkcję dyrektora Centrum Studiów Ratzingera. Plan Rekolekcji 14-18 lutego w bieżącym biuletynie.

4

Nabożeństwa w Wielkim Poście Drogi Krzyżowe: Karlsruhe - piątek po Mszy św., Pforzheim - wtorek po Mszy św., Rastatt - czwartek po Mszy św., Baden-Baden - 1, 3 oraz 5 niedziela WP o godz. 14:30 Gorzkie Żale: Karlsruhe - środa po Mszy św. - z kazaniem pasyjnym, Pforzheim - niedziela 30 min. przed Mszą św., Rastatt - sobota 30 min. przed Mszą św., Baden-Baden - 2, 4 oraz 6 niedziela Wielkiego Postu o godz. 14:30

5

Grupa Młodych. Spotkania w każdy piątek po Mszy św. w Karlsruhe

6

Kawiarenka w Pforzheim. W III niedzielę miesiąca po Mszy św. zapraszamy parafian na spotkanie przy kawie, herbacie i cieście, jeśli ciasto zostanie przyniesiecie przez parafian. Prosimy, aby zgłosić telefonicznie do biura Polskiej Misji gotowość pomocy w przygotowaniu i sprzątaniu sali.

7

Katechezy przedmałżeńskie. Osoby, które planują zawrzeć w tym roku sakramentalny związek małżeński zapraszamy do udziału w cyklu spotkań przygotowujących merytorycznie i formalnie do ślubu, które odbędą się w lutym i marcu. Więcej informacji na stronie internetowej. Zapisy do 18 lutego w biurze Misji.

Pozostałe ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2024

3. Niedziela Zwykła - 21.01.2024