POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia Parafialne 28.05.2023

 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza uroczystość, zwana Zielonymi Świątkami, kończy okres wielkanocny w Kościele. Otwórzmy się na światło Ducha Świętego i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!
 • Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jutro, 29.05, drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane.
 • Nabożeństwo majowe. Ostatnie nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny we wtorek oraz środę po Mszy św.
 • Dni eucharystyczne. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc czerwiec.
  - pierwszy czwartek miesiąca - nabożeństwo z modlitwą o powołania po Mszy św. w Rastatt. Po Mszy św. warsztaty biblijne w salce.
  - pierwszy piątek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź od godz. 17:00.
  - pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:45 w Rastatt.
  - pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu 30 min. przed każdą Mszą św. niedzielną, a w czasie Mszy św. możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla par, które ślubowały w czerwcu.
 • Nabożeństwo czerwcowe. Miesiąc czerwiec jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz śpiewem Litanii po Mszach św. w dni powszednie.
 • Rekolekcje z o. Adamem Szustakiem. Od piątku do niedzieli będzie gościł u nas o. Adam Szustak OP, który wygłosi dla nas rekolekcje. Msze św. z przewodnictwem o. Adama oraz konferencją zostaną wygłoszone:
  - 02. czerwca (piątek): godz. 18.00 - Eucharystia z kazaniem + konferencja
  - 03. czerwca (sobota): godz. 15.00 - Eucharystia z kazaniem + konferencja
  - 04. czerwca (niedziela): godz. 12.00 - Eucharystia z kazaniem  
 • Biuletyn parafialny. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w nasz biuletyn zapowiadający wydarzenia w naszej parafii od czerwca do września bieżącego roku. Biuletyn do pobrania TUTAJ.
 • Polonijny Dzień Młodych. 24 czerwca w Concordii polonijna młodzież zgromadzi się na wspólnym świętowaniu. Z naszej Misji również organizowany jest autokar. Informacje na plakacie oraz stronie internetowej.
 • Pielgrzymka do Francji. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Francji we wrześniu tego roku. Więcej informacji na stronie internetowej.

***

INTENCJE MSZALNE 28.05-04.06.2023