POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne 30.04.2023

 • Bóg zapłać! Słowa wdzięczności katechetom, rodzicom i osobom wspomagającymi przygotowanie dzieci do godnego przyjęcia po raz pierwszy Ciała Chrystusa w Komunii Świętej. Bóg zapłać za podjęty trud dawania świadectwa wiary w Boga, który prawdziwie żywy pozostał wśród nas w Eucharystii.
 • Niedziela Dobrego Pasterza. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest na całym świecie jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Za tydzień będziemy gościć w naszej Misji o. Sylwana Jędryka OFM, misjonarza z Puerto Libertad (Argentyna). Poniżej filmik z życzeniami wielkanocnymi misjonarzy.
 • Nabożeństwa majowe odbywać się będą po każdej Mszy św. w dni powszednie. Zawsze towarzyszyć im będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania loretańska do Matki Bożej oraz krótkie rozważanie. Zapraszamy.
 • 2 maja (wtorek), przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Tego dnia będziemy modlić się w tej intencji na Mszy św. w Pforzheim o 18:30. Następnie spotykają się przedstawiciele wszystkich Kręgów Szensztackich z Polskiej Misji na Jubileuszu spotkań formacyjnych w Pforzheim.
 • 3 maja (środa), przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msza św. będzie sprawowana w Karlsruhe o godz. 18:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 • Dni eucharystyczne. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
  - w czwartek Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania w Rastatt o godz. 18:30. Po Mszy św w salece parafialnej warsztaty biblijne.
  - w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź święta od godz. 17:00-18:00. Następnie Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  - w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej od godz. 17:45, następnie Msza św. o 18:30.
 • Kolejny etap Camino. W sobotę 06.05 grupa Camino zaprasza na kolejny etap pielgrzymowania drogami św. Jakuba. Tym razem grupa wyrusza z dworca w Wolfschlucht i zmierza do Bühlertal (23km), gdzie w godzinach wieczornych będzie Msza św. Następnego dnia, w niedzielę 07.05 kolejny etap: Bühlertal - Kappelrodeck (22km). Nocleg we własnym zakresie.
 • 1 niedziela miesiąca. W najbliższą niedzielę, 7 maja po homilii pary małżeńskie, które zawierały sakramanet małżeństwa w maju, będą proszone o podejście do ołtarza, aby odnowić przysięgę małżeńską. Po Mszy św. w Karlsruhe kawiarenka.

***

INTENCJE MSZY ŚW.  30.04-07.05.2023


Klikając powyższy link video zgadzasz się z polityką prywatności Google