POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne - 19.03.2023 r.

  • Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy 20.03 (poniedziałek) na Eucharystię do Karlsruhe (St. Elisabeth) o 18:00 i do Rastatt (Maria Königin) o 18:00 (Msza w Rastatt razem z niemiecką parafią).
  • Uwaga-zmiana kościoła! 24 marca w piątek o 18:00 Msza św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele St. Franziskus.
  • Dzień skupienia dla młodzieży. Zapraszamy młodzież na wielkopostny dzień skupienia 25 marca, który poprowadzi ks. Henryk Stippa, duszpasterz młodzieży diecezji bydgoskiej. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10:00. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej.
  • Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. W sobotę, w związku z przypadającą uroczystością Zwiastowania Pańskiego podczas Eucharystii w Rastatt będzie możliwość podjęcia się modlitwy na dziewięć miesięcy, która polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Więcej informacji TUTAJ.
  • Koncert pieśni wielkopostnej. Za tydzień w niedzielę (26.03) po Mszy św. w Karlsruhe odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu młodzieży diecezji bydgoskiej. W ramach kolekty będzie można wesprzeć ich wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
  • Spotkanie formacyjne Koła Żywego Różańca za tydzień w Karlsruhe w budynku Misji (3 piętro) o 13:30. Zapraszamy na spotkanie osoby, które chcą bliżej poznać modlitwę różańcową i działanie grupy duszpasterskiej. 
  • Social Media. Informujemy, że nasza Misja pojawiła się w social mediach - na facebooku, instagramie i youtube. Będą się tam pojawiały aktualności z życia naszej Misji. Serdecznie zapraszamy do śledzenia i dzielenia się z innymi.
  • 6 sekund. Zapraszamy do posłuchania youtube podcastu wielkopostnego, czyli pewnego rodzaju słuchowiska. Jest to pięć rozmów z ludźmi naszej parafii reprezentującymi pięć różnych grup społecznych na temat pięciu różnych postaci pojawiających się podczas ostatniej drogi Pana Jezusa. 

INTENCJE MSZY ŚW. 19.03.-26.03.2023