POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne - 05.02.2023

  • Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane według zwykłego porządku.
  • Pielgrzymi udający się do Ziemi Świętej już w środę zbiórka o godz. 5:00. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach prosząc o szczęśliwą podróż i owocny pobyt w Izraelu.
  • W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Chorych. Po Mszy św. w Rastatt nabożeństwo dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, że sakrament namaszczenia chorych jest przeznaczony dla osób w podeszłym wieku lub zmagających się z poważną chorobą. Aby móc go godnie przyjąć należy być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź i komunia św.). Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu tego dnia do świątyni.
  • W przyszłą niedzielę (12.02) po Mszy św. w Baden-Baden zapraszamy na spotkanie w ramach kawiarenki parafialnej.

***

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 6 lutego – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu (wspomnienie obowiązkowe).

***

INTENCJE PARAFIALNE 05.02-12.02.2023