POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne - 29.01.2023

 • Dziś po Mszy św. zapraszamy chętną młodzież w wieku od 13 do 20 roku życia do wzięcia udziału w konkursie biblijnym z wiedzy na temat ewangelii wg św. Mateusza.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. będą odprawione wg zwykłego porządku.
  - W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Mszę św. przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosić będziemy także o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy. Po nabożeństwie zapraszamy do salki w Rastatt na warsztaty biblijne.
  - W piątek, 3 lutego pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św. godzinę przed Mszą św., czyli od godz. 17:00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Tego dnia przypada także wspomnienie św. Błażeja, patrona osób chorujących na gardło. Po Mszy św. błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
  - W sobotę, 4 lutego czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:45.
 • W przyszłą niedzielę (5.02), pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą Mszą św. Na każdej Eucharystii, po kazaniu, będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich dla par, które zawarły związek sakramentalny w miesiącu lutym.
 • Po Mszy św. w Karlsruhe w niedzielę zapraszamy na spotkanie przy kawie i cieście w ramach kawiarenki.
 • W czwartek kończymy śpiewanie kolęd oraz okres odwiedzin duszpasterskich. Bardzo dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie nas, księży, w swoich progach, za ważne, głębokie i budujące rozmowy, za Wasze pytania i podzielenie się odczuciami oraz pragnieniami dotyczącymi naszej parafii. Bóg zapłać.

***

W tym tygodniu patronują nam:

 • we wtorek - św. Jan Bosko, kapłan, który podjął pracę wśród ubogiej, zaniedbanej i opuszczonej młodzieży. Szukał dla niej zatrudnienia, uczył rzemiosła, organizował szkoły elementarne, zawodowe, internaty, którym towarzyszyły działania katechetyczne, a także i rekreacyjne. Uważany jest za jednego z największych pedagogów w dziejach Kościoła. Założył rodzinę zakonną tzw. salezjanów.
 • w piątek - św. Błażej, biskup, męczennik, pochodził z Sebasty w Armenii, lekarz. Porzucił jednak swój zawód i podjął życie na pustyni. Podczas prześladowań został aresztowany i uwięziony po okrutnych torturach ścięty mieczem. Przyzywany podczas chorób gardła. Jeden z Czternastu Świętych Wspomożycieli.

***

INTENCJE MSZALNE 29.01- 05.02.2023