POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne - 08.01.2023

  • Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  • 10 stycznia po Mszy św. w Pforzheim o 18:30, w sali parafialnej na parterze spotkanie opłatkowe grupy AA i ich rodzin.
  • W tym tygodniu Msze św. wg zwykłego porządku. Uwaga! W piątek zmiana miejsca Mszy św. w Karlsruhe na kaplicę w budynku biura.
  • W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy wejściu do kościoła znajduje się skrzynka, do której można wrzucać wypisane na kartce intencje modlitewne. Zostaną one powierzone Matce Bożej przy okazji najbliższej nowenny. O 19:00 spotkanie duszpasterskie i opłatkowe Rady Polskiej Misji Karlsruhe.
  • Mężczyzn, chcących wziąć udział w projekcie Exodus 90 - wyzwaniu duchowo ascetycznym, prosimy o kontakt z ks. Tomaszem do 8.01 (niedziela) włącznie. Informacje o projekcie na stronie internetowej.
  • Zapraszamy na wspólne kolędowanie po Mszach św. W najbliższą sobotę 14 stycznia kolędowanie poprowadzi dla nas grupa muzyczna z Rastatt, a w niedzielę po Mszy św. w Pforzheim rodzinne śpiewanie kolęd.  Tego dnia w Karlsruhe zaśpiewa podczas Mszy św. chór parafialny Misericordia, po liturgii przewidziany jest koncert kolęd.
  • Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie. Księża przyjmują zgłoszenia, w miarę możliwości prosimy, aby kilka rodzin z okolicy zamieszkania organizowało wizytę duszpasterza jednego dnia. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi.
  • Intencje mszalne 8-15.01.2023

***

W tym tygodniu patronują nam:

Piątek, 13 stycznia – św. Hilary (między 310 a 320 – 367), biskup i doktor Kościoła, wielki miłośnik i znawca Pisma Świętego oraz obrońca bóstwa Chrystusa w sporach teologicznych IV wieku.