POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne - 11.12.2022 r.

 • Dziękujemy ks. Łukaszowi Krzewińskiemu za poprowadzenie nas w zadumie adwentowej. Za Księdza obecność, gotowość pomocy, wygłoszone słowo, każdy akt dobroci składamy z serc płynące "dziękujemy" i życzymy, żeby Pan Bóg wynagrodził Księdzu podejmowany trud.
 • Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę. To już także połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. 
 • Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w roratach sprawowanych w naszej parafii w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o 6:30. Pamiętajmy zabrać ze sobą świecę lub lampion. W sobotę po roratach wspólne śniadanie.
 • We wtorek po Mszy św. w Pforzheim spotkanie formacyjne Koła Żywego Różańca. Zapraszamy też osoby zainteresowane duchowością maryjną.
 • W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy wejściu do kościoła znajduje się skrzynka, do której można wrzucać wypisane na kartce intencje modlitewne. Zostaną one powierzone Matce Bożej przy okazji najbliższej nowenny.
 • W sobotę po Mszy św. w Rastatt czuwanie modlitewne w duchu Szensztackim
 • Pobłogosławione opłatki wigilijne można otrzymać przy wejściu do światyni. Ofiary złożone za opłatki będą wsparciem dla grupy młodzieży z naszej parafii, udającej się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w sierpniu przyszłego roku.
 • Przypominamy o możliwości spowiedzi przedświątecznej. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą św. niedzielną oraz wieczorną, a także po roratach. Dodatkowa sposobność w najbliższą sobotę (17.12) od godz. 14:00 do godz. 16:00.
  Ksiądz Waldemar spowiadał będzie dodatkowo:
  - w Karlsruhe w kościele Unserer lieben Frau (Marienstraße 80):
  * 23 grudnia (piątek) od 16:00 do 18:00
  * 24 grudnia (sobota) od 10:00 do12:00
  - w Rastatt w kościele Bernharduskirche:
  * 21 grudnia (środa) od 18:00 do 20:00

***

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

***

INTENCJE MSZALNE 12.12-18.12.2022 r.