POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne - 09.10.2022 r.

  • W tym tygodniu Msze św. wg zwykłego porządku. 
  • Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych które odprawiać będziemy pół godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwa od wtorku do piątku będą odbywały się przy wystawionym Najświęszym Sakramencie. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.  
  • W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy wejściu do kościoła znajduje się skrzynka, do której można wrzucać intencje modlitewne. Zostane one powierzone Matce Bożej przy okazji najbliższej nowenny.
  • W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. Tego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty, zwłaszcza tych, którzy posługują w naszej Polskiej Szkole.
  • W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski.  Będzie okazja spotkać się z reprezentantem Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia oraz włączyć się w zbiórkę pienieżną na wspomnianą wyżej Fundację, która zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin umożliwia sfinansowanie studiów oraz propaguje wychowanie w duchu nauczania św. Jana Pawła II.
  • Procesja światła w Pforzheim (kościół św. Franciszka) dziś (16.10) o godzinie 19:00 z udziałem przedstawicieli wszystkich katolickich parafii. Serdecznie zapraszamy.
  • Zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne wraz z dziećmi do udziału w rekolekcjach dla rodzin, które odbędą się w dniach 28.10-5.11.2022 r. (ferie jesienne) w Carlsbergu. Więcej informacji na plakacie  
  • Spotkanie Kręgów Szensztackich z siostrą Antonią 22 i 23 października. Szczegóły na plakacie - KLIKNIJ

***

W tym tygodniu patronują nam:

***

INTENCJE MSZALNE 09.10 - 16.10.2022