POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne - 25.09.2022

  • Obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. 
  • W tym tygodniu Msze św. wg zwykłego porządku. Zapraszamy na nabożeństwa towarzyszące Eucharystii. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek i sobotę przed Mszą św. różaniec, a w niedzielę przed Mszą św. w Pforzheim i Baden-Baden koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych które odprawiać będziemy pół godziny przed każdą Mszą św. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
    Nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rastatt o godz. 17:45. 
  • Do piątku przyjmujemy zapisy na katechezy przygotowujące do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej oraz sakramentu bierzmowania. Zapisy przyjmujemy w biurze Misji mailowo lub telefonicznie.
  • Zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne wraz z dziećmi do udziału w rekolekcjach dla rodzin, które odbędą się w dniach 28.10-5.11.2022 r. (ferie jesienne) w Carlsbergu. Więcej informacji na plakacie.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 2 października po Mszy św. w Karlsruhe.
  • Spotkanie organizacyjne dla rodziców i ich dzieci przygotowujących się do sakramentów Spowiedzi i Komunii odbędzie się w piątek 30 września po Mszy św. w Karlsruhe.

***

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

- środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

- czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

- piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

- sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

***

INTENCJE MSZALNE 27.09-02.10.2022