POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne 28.01.2024

***

  • "Nasze Słowo" miesięcznik Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech na luty dostępny przy wejściu do Kościoła. Warto poznać różnicę między karnawałem a postem, o której pisze ks. Tomasz Drożyński. Zachęcamy do lektury pozostałych wartościowych artykułów i relacji z życia Polskich Misji w Niemczech.
  • 02 lutego (piątek) obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. z poświęceniem gromnic w Karlsruhe o godz. 18:00. Będzie okazja nabyć świece "gromnice", woskowe świece w kształcie figury Matki Bożej, pobłogosławionego tego dnia.
  • Błogosławieństwo gardeł związane ze wspomnieniem św. Błażeja odbędzie się 03 lutego (sobota) po Mszy św. w Rastatt.
  • Odwiedziny duszpasterskie, zwane “kolędą”. Osoby pragnące zaprosić kapłana na wizytę z błogosławieństwem domu i wspólną modlitwą zapraszamy do kontaktu z księżmi w celu ustalenia terminu.
  • Dni eucharystyczne. W I piątek miesiąca (02.02) okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w Karlsruhe od godz. 17:00 do 18:00. Następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Eucharystia. I sobota miesiąca w Rastatt o godz. 17:45 nabożeństwo pierwszosobotnie, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. W I niedzielę miesiąca (04.02) pół godziny przed każdą Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a podczas Mszy św. możliwość odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich dla par, które ślubowały w lutym. Po homilii kapłan będzie zapraszał pary, aby podeszły przed ołtarz.
  • Kawiarenka w Karlsruhe. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. zapraszamy parafian na spotkanie przy kawie, herbacie i cieście, jeśli ciasto zostanie przyniesiecie. Prosimy, aby zgłosić telefonicznie do biura gotowość pomocy w przygotowaniu i posprzątaniu sali.
  • Stowarzyszenie im. Abp Józefa Gawliny. Przy Rektoracie Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Ma na celu wspieranie przyjaznych relacji polsko-niemieckich. Stowarzyszenie chce promować polskojęzyczne duszpasterstwo, ewangelizację i edukację. Ulotki o Stowarzyszeniu w bieżącym numerze "Nasze Słowo".

***