POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne 29.10.2023

***

  • Wigilia uroczystości Wszystkich Świętych i Bal dla dzieci. W kościele St. Franziskus w Pforzheim zapraszamy we wtorek 31 października dorosłych i dzieci. Zaczynamy o 18:00. Szczegóły w aktualnym Biuletynie parafialnym. Uroczysta Eucharystia o 18:30, następnie nabożeństwo z relikwiami Matki Teresy, Jana Pawła II, Małej Arabki.
  • 1 listopada Msze św. z uroczystości Wszystkich Świętych w Karlsruhe i Baden-Baden (Msza św. w Pforzheim jest sprawowana we wtorek wieczorem!) Nabożeństwo za zmarłych w Karlsruhe Hauptfriedhof (kwatera 23, wejście od Heid-und-Neu-Str. 33) o godz. 17:00. 
  • Pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na modltiwę w intencji powołań kapłańskich do Rastatt. Warsztaty Biblijne wyjątkowo odbędą się 23 listopada. 
  • Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00 w Karlsruhe. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 18:00, po nim Msza św.
  • Pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi - adoracja, różaniec i Msza św.
  • Pierwsza niedziela miesiąca 5 listopada. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po homilii odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla par, które ślubowały w październiku i listopadzie. Kawiarenka w Karlsruhe po Mszy św. 
  • Zbiórka do puszek. Zbierane ofiary na remont kościoła w Kołomyji na Ukrainie, gdzie posługuje znany wielu naszym parafianom ks. Michał Machnio. W tym roku odwiedził naszą Misję w Wielkim Poście. Zwraca się on do nas z prośbą o wsparcie finasowe planowanego remontu. Zobacz tu opis projektu. Bóg zapłać.  
  • Wypominki - modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do wypisywania na  przygotowanych kartach zmarłych z rodziny,  znajomych. Będziemy polecać tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu w listopadzie podaczas nabożeństw za zmarłych. Wyjście na cmentarz w Pforzheim-Brötzingen po niedzielnych Mszach św. 5 i 12 listopada. Dodatkowo 11 i 12 listopada będą odprawiane Msze św. za zmarłych wyczytywanych w  wypominkach. Dobrowolne ofiary składane z tytułu modlitwy za zmarłych będą przeznaczone na Seminaria Duchowne w Sandomierzu i Poznaniu.  
  • Biuletyn parafialny na październik-listopad 2023. Tutaj wersja elektroniczna biuletynu.    

***

INTENCJE  MSZALNE 29.10-05.11.2023