POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne 22.10.2023

 • Niedziela misyjna przypomina o naszej łączności z Chrystusowym Kościołem  na całej ziemi i odpowiedzialności za misjonarzy oraz katolickie Dzieła Misyjne. W Polskiej Misji Karlsruhe gościliśmy w bieżącym roku misjonarzy z Kazachstaniu, Ukrainy, Argentyny i Boliwii. Ofiary z niedzielnych tac są przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary. Za tydzień do puszek będą zbierane ofiary na remont kościoła w Kołomyji na Ukrainie, gdzie posługuje znany wielu naszym parafianom ks. Michał Machnio. W tym roku odwiedził naszą Misję w Wielkim Poście. Zwraca się on do nas z prośbą o wsparcie finasowe planowanego remontu. Zobacz tu opis projektu. Bóg zapłać.
 • Nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odbywać się będą w:
  - Pforzheim we wtorki o godz. 18:00
  - Karlsruhe w środy i piątki o godz. 18:30
  - Rastatt: w czwartki i soboty o godz. 18:00
  - Baden-Baden: w niedziele o godz. 14:30  
 • Wypominki - modlitwa za zmarłych. Zachęcamy do wypisywania na  przygotowanych kartach zmarłych z rodziny,  znajomych. Będziemy polecać tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu w listopadzie podaczas nabożeństw za zmarłych.  11 i 12 listopada będą odprawiane za nich Msze św. Dobrowolne ofiary składane z tytułu modlitwy za zmarłych będą przeznaczone na Seminaria Duchowne w Sandomierzu i Poznaniu.
 • Chór parafialny zaprasza osoby zainteresowane śpiewem liturgicznym na próby w każdą środę o 19:00 w budynku biura. Spotkania prowadzi od 8 lat pani Alina Porwoł. Serdecznie zapraszamy chętnych.
 • Spotkanie formacyjne dla mężczyzn w najbliższą środę w  budynku Biura (4 piętro) od 19:30. 
 • Spotkania dla młodych - studiujących i pracujących,  zaślubionych i stanu wolnego odbywają się w każdy piątek po Mszy św. 
 • Spotkanie z p. Jackiem Pulikowskim odbędzie się w Rastatt, 26.10 (czwartek) po Mszy św. Temat spotkania to: "Komunikacja drogą do komunii dającej szczęście w małżeństwie i rodzinie".
 • Nabożeństwo różańcowe razem z niemiecką parafią w Rastatt, kościół Maria Königin w niedzielę 29 października o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy. 
 • Biuletyn parafialny na październik-listopad 2023. Tutaj wersja elektroniczna biuletynu.  

***

INTENCJE  MSZALNE 22-29.10.2023