POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne 20.08.2023

***

  •  Patronalne święto Kościoła Maria Königin (wigilia) w Rastatt w poniedziałek 21 sierpnia. Uroczysta Eucharystia niemieckiej parafii i Polskiej Misji pod przewodnictwem ks. prob. Dickerhofa o godzinie 18:00. Kościół ten budowany był w latach 1954-1956 i został poświęcony 24 czerwca 1956 r. Od 1 grudnia 2022 r. służy on duszpasterstwu Polskiej Misji. Regularnie Eucharystie w każdy czwartek i sobotę o 18:30. 
  • Misjonarki Rodziny Matki Bożej w Baden-Baden w niedzielę 27 sierpnia o godz. 15:00. Członkowie wspólnoty dają świadectwo w apostolacie tego wychowania, które otrzymali od Boga Ojca i Maryi Matki przez ich uzupełniające się charyzmaty. Stają się oni sami wychowawcami, aby pomóc ludziom przejść od "starego człowieka", naznaczonego grzechem, do Nowego Człowieka. Prowadzą ich na drodze do świętości, czyli do upodobnienia się do Jezusa, naszego Boskiego Wzorca i Matki Bożej.
  • Patronka naszej Polskiej Misji Katolickiej Karlsruhe - Matka Boska Częstochowska. Zapraszamy parafian i gości na Mszę św. do Rastatt w sobotę 26 sierpnia o godzinie 18:30, aby uczcić Czarną Madonnę i podziękować za otrzymane łaski u Boga za Jej wstawiennictwem. Po każdej niedzielnej Mszy św. będzie wspólnie odczytywana Modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej.
  • Sierpień - miesiąc trzeźwości. Swoją modlitwą i abstynencją możemy pomóc osobom dotkniętym nałogiem alkoholizmu oraz ich rodzinom. Zachęcamy do podjęcia tego daru.
  • Katechezy przygotowujące dzieci do I Komunii i młodzież do bierzmowania. Zapisy w biurze Polskiej Misji do końca września.
  • Pielgrzymka do Turcji. W dniach od 29 stycznia do 10 lutego odbędzie się organizowana przez naszą parafię pielgrzymka śladami św. Jana Apostoła i św. Pawła do zachodniej Turcji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie internetowej. Zapisy tylko telefonicznie.

***

INTENCJE MSZALNE 20.08-27.08.2023