POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne 30.07.2023

  • Chór z Tarnopola w Ukrainie wystąpi gościnnie 30 lipca podczas niedzielnych Mszy św. w Pforzheim, Karlsruhe i Baden-Baden. Chór zaprezentuje dodatkowo swój program artystyczny. Będzie też można wesprzeć ich dobrowolną ofiarą. Zespół przywiezie również upominki z drewna wykonane przez dzieci, których rodzice zginęli w trwającej wojnie na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy  
  • Sierpniowa abstynencja od alkoholu. Kościół katolicki zachęca w sierpniu, "aby ci, którzy mogą umiarkowanie korzystać z napojów alkoholowych, dobrowolnie z tego zrezygnowali i w ten sposób stali się szczególnymi świadkami Chrystusowej wolności". Świadectwo trzeźwego alkoholika po Mszach św. niedzielnych 5 i 6 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania. Na terenie Polskiej Misji działają gwie grupy wsparcia w wychodzeniu z uzależnienia od alkoholu w Rastatt i Pforzheim. Więcej o grupach na plakatach i naszej stronie internetowej.
  • I czwartek miesiąca. Zapraszamy na modlitwę o powołania kapłańskie. Msza św. w Rastatt o 18:30. Warsztaty biblijne w sierpniu są odwołane.
  • I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w Karlsruhe od godz. 17:00 do 18:00. Następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Eucharystia.
  • I sobota miesiąca. W Rastatt o godz. 17:45 nabożeństwo pierwszosobotnie - adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św.
  • I niedziela miesiąca. W niedzielę pół godziny przed każdą Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu a podczas Mszy św. możliwość odnowienia Przyrzeczeń Małżeństich dla par, które ślubowały w sierpniu. Po homilii kapłan będzie zapraszał pary o podejście przed ołtarz. 

***

INTENCJE MSZY ŚW. 30.07-06.08.2023