POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne 04.06.2023

***

 • Niedziela Trójcy Świętej. Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Tego dnia nie będzie Mszy św. w języku polskim, ale podczas wspólnej Eucharystii z niemieckimi parafiami i Misjami języka ojczystego, znajdą się polskie akcenty. Serdecznie zapraszamy na udział we Mszy św. oraz Procesji Eucharystycznej.
  - Ks. Wiesław w Rastatt. Msza św. - godz. 9:00, kościół St. Alexander (Kaiserstraße, 76437 Rastatt). Procesja po Mszy św. do domu parafialnego.
  - Ks. Tomasz w Karlsruhe. Msza św. - godz. 10:00, kościół Christkönig (Tulpenstraße 1, 76199 Karlsruhe). Procesja po Mszy św. do kościoła St. Franziskus (Rechts der Alb 28).
 • Niemiecka parafia St. Elisabeth i Polska Misja razem spotykają się na Eucharystii w Karlsruhe (St. Elisabeth) w środę 7 czerwca, aby świętować wigilię uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 • Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej w dni powszednie wg stałego porządku (zobacz Biuletyn). Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 • Biuletyn parafialny. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w nasz biuletyn zapowiadający wydarzenia w naszej parafii od czerwca do września bieżącego roku. Biuletyn do pobrania TUTAJ.
 • Polonijny Dzień Młodych. 24 czerwca w Concordii polonijna młodzież zgromadzi się na wspólnym świętowaniu. Z naszej Misji również organizowany jest autokar. Informacje na plakacie oraz stronie internetowej.
 • Pielgrzymka do Francji. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Francji we wrześniu tego roku, do 10 czerwca. Więcej informacji na stronie internetowej.
 • Dziękujemy o. Adamowi Szustakowi OP za podjęte Rekolekcje w Polskiej Misji Karlsruhe. Dziękujemy za inspiracje w wygłoszonych do nas kazaniach i konferencjach. Niech każde dzieło, któremu o. Adam poświęca się, służy większej chwale Bożej i umocnieniu sióstr i braci w wierze. Bóg zapłać.

***

INTENCJE MSZY ŚW. 04.06-11.06.2023