POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegółowe informacje o ogólnopolskiej inicjatywie można przeczytać na www.edk.org.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) to wielkopostna propozycja przeżycia wyjątkowej Drogi Krzyżowej. Nie jest to typowe nabożeństwo, które znamy z kościołów. EDK jest przedsięwzięciem, które łączy przeżycia duchowe z wysiłkiem fizycznym, zmaganiem się z własnymi słabościami, a w ten sposób łączy cierpienie uczestnika z cierpieniem Pana Jezusa. 

Trasa liczy niecałe 40 kilometrów, a pokonuje się ją nocą i w milczeniu. Rozpoczynamy wspólnie Mszą św. w piątek wieczorem (31.03), następnie każdy idzie sam (ewentualnie w kilkuosobowej grupie), we własnym tempie.

Przygotowana trasa w postaci śladu GPS jest dostępna do pobrania poniżej. Można również skorzystać z aplikacji EDK, która może nawigować nas przez całą drogę. W niej znajdziemy także rozważania do Drogi Krzyżowej w formie pisanej oraz audio.

Każdy uczestnik zobowiązany jest zabezpieczyć sobie możliwość transportu powrotnego, także w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi. EDK nie jest pielgrzymką, nie są zapewniane oznaczenia w terenie ani pomoc osób trzecich, które ułatwiałyby przejście trasy. O pomoc medyczną, czy transport również musimy zadbać sami. Bezchmurne niebo i ciepła noc również nie są gwarantowane.

Więcej informacji o całej inicjatywie możemy znaleźć na stronie internetowej https://edk.org.pl/.

Pliki do pobrania:

Opis trasy w PDF
Mapa trasy w PNG
Ślad trasy w GPX

Aplikacja do odczytania śladu trasy