POLSKA MISJA KATOLICKA KARLSRUHE

Ogłoszenia parafialne - 23.01.2022 r.

  • Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. 
  • Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie biblijnym organizowanym przez Rektorat Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Propozycja jest skierowana do młodzieży w wieku 13-25 lat. W tym roku konkurs oparty jest na Ewangelii wg św. Łukasza. Zgłoszenia u duszpasterzy.
  •  W najbliższy czwartek odbędzie się pogrzeb naszej siostry śp. Urszuli. Rodzinie przeżywającej żałobę składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
  • W przyszłą niedzielę (30.01) grupa Exodus będzie modliła się w ramach swojej Godziny Świętej na adoracji Najświętszego Sakramentu w Karlsruhe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ciszy godzinę przed Mszą św., czyli o godz. 11:00.
  • Ks. abp Stefan Burger wydał dekret nakazujący na terenie Diecezji Freiburg udzielanie Komunii św. wiernym w czasie liturgii tylko na rękę. Forma ta obowiązuje do odwołania. W kościołach Diecezji Freiburg jest zalecane na nabożeństwach noszenie maski, która zasłania usta i nos - maski typu FFP2 (wyłączając maski OP). Nadal konieczne są zapisy na Msze św. online przez Duszpolonia lub telefonicznie w godzinach otwarcia biura Misji.
  • Wiele osób zadaje sobie pytanie jak prawidłowo i godnie przyjmować Najświętszy Sakrament na rękę, poniżej jest krótki film, który obrzęd ten pokazuje i objaśnia.

Klikając powyższy link video zgadzasz się z polityką prywatności Google